Rodzaje podłączeń do sieci Internet oferowane przez ICONNECT

Podłączenie radiowe 5GHz AC – W miejscu instalacji usługi montowane jest urządzenie radiowe działające w paśmie 5GHz (Ubiquiti Nanostation Loco AC), które przykręcane jest do niewielkiego uchwytu antenowego zamocowanego do ściany budynku, komina lub innego miejsca zapewniającego widoczność optyczną z naszymi stacjami bazowymi. Następnie wykonywane jest połączenie kablowe urządzenia z Państwa mieszkaniem / domem / lokalem, za pomocą kabla UTP 5kat. Na końcu do kabla podłączany jest zasilacz oraz osobny kabel, który podłączają Państwo do urządzenia końcowego: routera, komputera, laptopa itp.

Podłączenie radiowe LTU – W miejscu instalacji usługi montowane jest urządzenie radiowe działające w paśmie 5GHz (Ubiquiti LTU Lite), które przykręcane jest do niewielkiego uchwytu antenowego zamocowanego do ściany budynku, komina lub innego miejsca zapewniającego widoczność optyczną z naszymi stacjami bazowymi. Następnie wykonywane jest połączenie kablowe urządzenia z Państwa mieszkaniem / domem / lokalem, za pomocą kabla UTP 5kat. Na końcu do kabla podłączany jest zasilacz oraz osobny kabel, który podłączają Państwo do urządzenia końcowego: routera, komputera, laptopa itp. Zdecydowaną różnicą tego typu podłączenia radiowego jest fakt, że prędkości w technologii LTU są zbliżone do tych oferowanych przy podłączeniu światłowodem.

Podłączenie światłowodowe Do miejsca instalacji usługi doprowadzona jest skrętka komputerowa kategorii 6, która swój początek ma w szkielecie sieci światłowodowej, zlokalizowanej w budynkach Spółdzielni Mieszkaniowej w Bielawie. Wysoko wydajny szkielet sieci pozwala na uzyskanie najwyższych dostępnych prędkości oraz świadczenie usług cyfrowej telewizji.


Bez względu na rodzaj podłączenia, w każdym przypadku otrzymują Państwo stały nielimitowany dostęp do sieci Internet wraz z niezmiennym publicznym adresem IP.